• %
 • AMERIKAN DOLARI
  7,3894
  % -0,23
 • € EURO
  8,9642
  % -0,42
 • £ POUND
  10,0915
  % -0,42
 • ¥ YUAN
  1,1418
  % -0,17
 • РУБ RUBLE
  0,0979
  % -0,43
 • BITCOIN
  234311,292
  % -4,15
 • BIST 100
  1.541,30
  % 0,07

Türkiye’deki İhracatçı Sayısı Artış Gösteriyor

Gün Geçtikçe Büyüyen Genç İhracatçı Sayısı

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı, “Ocak ayından bu yana 1.560 şirket ihracata ”merhaba” dedi. Bu aile gün geçtikçe büyümekte. Ülkemizin en büyük şansı genç ve dinamik nüfusu. Bizler gençlerin bilincindeyiz” diye aktardı.

Genç girişimcileri ihracat sektörüne yönlendirmek ve yenilikçi insanlara iş hayatını tanıtmak maksadıyla kurulan Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) “Genç İhracatçılar Konseyi Holü”, birlik merkezinde yapılan merasimle açıldı. TİM Başkanı Gülle; genç girişimcilerin böyle bir etkinlikte bulunuyor olmasını çok önemsediğini belirtti.

Geleceğin ihracatçı iş adamlarını bu sektöre hazırlamak maksadında olduklarını belirten Gülle, konuşmasına şöyle devam etti:
“Teknolojinin en üst seviyede kullanıldığı çağı yaşamaktayız. Alışkanlıklar ve yaşam şekilleri değişti. Tüm ihracatçılara ulaşmak istiyoruz. Geçen sene TİM ailesine 17.544 yeni ihracatçı katıldı. Ocak ayında ise 1.560 şirket ihracata ”merhaba” dedi. Bu aile gittikçe büyümekte. Türkiye’nin en büyük şansı genç ve dinamik nüfusu. Bizler gençlerin farkındayız.”

Proje Önce İzmir’den Başlayacak

Projenin öncelikli olarak İzmir’den başlatılmasının da oldukça anlamlı ve önemli olduğunu belirten Gülle, Genç İhracatçılar Konseyi’nde çeşitli projeler üretilmesinin gerekliliğini aktardı.

EİB Koordinatör Başkanlığını yapan Jak Eskinazi ise, tüm birlik başkanlarının projeye katkı ve destekte bulunduğunu belirtti. Konseyde 40 yaş ve altındaki ihracatçıların bulunduğunu ekleyen Eskinazi, gençlerin hedeflerine varabilmesi için çok çaba harcadıklarını dile getirdi.

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve EİB Genç İhracatçılar Konseyi Başkanı Erkan Zandar da hazırladıkları projenin ülkemizde yeni bir başlangıç olduğunu, diğer tüm birliklerin de aynı şekilde birlik ve organize olmasını istediklerini belirtti. Proje için çok çaba gösterdiklerinin altını çizen Zandar, emeği geçen herkese minnet duygularını aktardı.