• %
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4214
  % 0,19
 • € EURO
  8,9933
  % -0,12
 • £ POUND
  10,1101
  % -0,26
 • ¥ YUAN
  1,1458
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,0981
  % -0,23
 • BITCOIN
  232698,591
  % -5,10
 • BIST 100
  1.524,40
  % -1,03

MoneyGram ile Anlaşmalı Bankalar 2020

Moneygram ile Anlaşmalı Bankalar 2020

Moneygram, herhangi bir kişinin yurt dışından para göndermesine veya almasına yarayan güvenilir bir sistemdir. Bu sistem sayesinde yurt dışından para alabilir veya yurt dışına güvenli bir şekilde para gönderebilirsiniz. Moneygram’ın güvenilir ve işlevli bir sistem olmasından dolayı dünyada bu amaçla kullanılan en popüler sistemlerden birisidir. Ülkemizde de Moneygram ile anlaşmalı bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar sayesinde kişiler gelen paraları çekebilir veya gönderebilir. Fakat ülkemizde Moneygram ile anlaşmalı olan bankalar ne yazık ki sınırlıdır. Bu konuda her banka destek sağlamamaktadır. Moneygram, özel ve kamuya ait bazı bankalar ile anlaşmalıdır. Moneygram ile anlaşmalı bankaların olması size yurt dışından gelen parayı kolaylıkla çekebilmenizi sağlar. Ayıca nakit parayla anlaşmalı bir bankanın şubesine uğrayarak para gönderme talebinde bulunabilirsiniz.

Moneygram üzerinden para göndermek istiyorsanız form doldurmanız ve imza atmanız gerekmektedir. Form üzerinde paranın hangi ülkeye gideceğini belirtmeniz gerekmektedir. Parayı gönderdikten sonra size referans numarası gönderilecektir. Bu referans numarasını gönderdiğiniz kişiye ulaştırmanız gerekmektedir. Kişi, referans numarasına ulaşamazsa parayı çekemez. Bu nedenle referans numarasını asla kaybetmeyin.

 • Kuveyt Türk
 • Denizbank
 • Bank Asya

Yukarıda bulunan bankalar Moneygram ile anlaşmalı olan bankalardır. Bu bankalar sayesinde yurt dışından gelen paraları çekebilir veya yurt dışına istediğiniz kişiye para gönderimi yapabilirsiniz.

Moneygram Ödeme Almak

Moneygram ödeme alma işlemi oldukça önemlidir. Kişiler daha önce yurt dışına para göndermediği için acemi olabilir. Bu nedenle para göndermeden önce bilgi sahibi olmak şarttır. Moneygram ile ödeme almak istiyorsanız işiniz biraz daha kolay olacaktır. Moneygram ile ödeme almak için anlaşmalı bankalardan hangisine para geldiyse o bankanın şubesine gitmeniz gerekmektedir. Gönderen kişinin size bir referans numarası iletmesi gerekmektedir. Bu referans numarası olmadan parayı asla çekemezsiniz. Bu nedenle anlaşmalı bankalardan birine gitmeden önce ilk olarak referans numaranızı alınız. Referans numarasıyla birlikte banka içerisinde bir form doldurmanız istenecektir. Bu formu uygun bilgilerle doldurarak size gönderilen tutarı kolaylıkla çekebilirsiniz. Moneygram üzerinden para çekmek isterseniz tek seçeneğiniz bankalar değildir. Size en yakın yerde bulunan bir Moneygram acentesine gidebilirsiniz. Aynı adımları Moneygram acentesinde uygulayarak paranızı kolaylıkla çekebilirsiniz.