• %
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4214
  % 0,19
 • € EURO
  8,9933
  % -0,12
 • £ POUND
  10,1101
  % -0,26
 • ¥ YUAN
  1,1458
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,0981
  % -0,23
 • BITCOIN
  233032,389
  % -4,93
 • BIST 100
  1.517,73
  % -1,46

2021 Devlet Destekli Hayvan Kredisi Şartları

2021 Devlet Destekli Hayvan Kredisi Şartları

2021 devlet yardımlı hayvan kredisi koşulları, krediden ÇKS kayıt belgeleri çiftçilerin yararlanabilmesi, kredi için TC vatandaşı olunması ve 18 yaşını doldurulmuş olunması, kişinin kendine ait veya adına kira sözleşmeli hayvan yetiştiriciliği yaptığı bir arazi alanının bulunması olarak sıralanırlar. Bu şartlara uygunluk sağlayanlar, 2021 devlet destekli hayvan kredisi alımından yararlanırlar. 2021 Devlet destekli hayvan kredisinden kimlerin yararlandığı, 2021 devlet destekli hayvan kredisinin ne kadar olduğu, 2021 devlet destekli hayvan kredisi faiz oranı, 2021 devlet destekli hayvan kredisinin nereden alındığı, 2021 devlet destekli hayvan kredisi hesaplaması, başvuru evrakları, başvurusu hakkında bilgiler alt başlıklardan öğrenilirler.

2021 Devlet Destekli Hayvan Kredisinden Kimler Yararlanır?

2021 devlet yardımlı hayvan kredisinden faydalananlar hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

 • En az 1 yıldır aktif olarak hayvancılık ile ilgilenen çiftçiler,
 • Çiftçi kayıt sisteminde kayıtlı görünen çiftçiler,
 • Özel ve devlet kanallı bankalara yüklü miktarda takibe düşmüş kredi borcu olmayan çiftçiler,
 • Gelir belgesi gösterebilen ve kendine ait geliri olan çiftçiler,
 • 18 yaşını tamamlama şartına uyan çiftçiler,
 • Ahır yapımı için maddi desteğe ihtiyacı olan çiftçiler,
 • Ahırı olup hayvan alımı için maddi desteğe ihtiyacı olan çiftçiler, 2021 devlet destekli hayvan kredisinden yararlananlardır.

2021 yılında hayvancılık için sunulan devlet destekli kredinin alım aşamasında yasal takipte yer alan kredi veya kredi kartı borçlarının bulunmaması ve daha önceki yıllarda devlet desteklerinden faydalanılmamış olması gereklidir. Krediden yararlanacak kişiler hem her hangi bir yasal borçlarının bulunmadığını hem de aktif olarak gerçekleştirdikleri çiftçilik mesleklerinden gelir elde ettiklerini beyan etmelidirler.

2021 devlet destekli hayvan kredisinden yararlanalar hakkında bilgiler bu şekilde aktarılırken, devlet destekli hayvan kredisinin tutarının ne kadar olduğu hakkında bilgiler alt başlıktan öğrenilir.

2021 Devlet Destekli Hayvan Kredisi Ne Kadar?

2021 devlet destekli hayvan kredisi tutarı, 100 bin TL olarak belirlenmiştir. Maksimum 100 bin TL limite kadar sunulan devlet destekli kredi, çiftçilerin hayvan yetiştiriciliği için ahır yapmaları veya hali hazırda olan ahırlarına hayvan alımı sağlamları amacıyla verilir.

2021 devlet destekli hayvan kredisi 20 bin TL, 50 bin TL ve 100 bin TL rakam değerleri üzerinden talep edilirler. Talep edilen rakam değerlerine bağlı olarak, çiftçilerin maddi olanaklarına uygun ödeme planı taksitleri ile aylık ödemlerin belirlenmesi hedeflenir. Aylık ödemlere etki eden 2021 devlet destekli hayvan kredisi faiz oranı hakkında bilgiler ise alt başlık içerisinden öğrenilir.

2021 Devlet Destekli Hayvan Kredisi Faiz Oranı

2021 devlet yardımlı hayvan kredisi faizi oranı, % 0 olarak belirlenmiştir. 2021 yılında sunulacak olan hayvan kredisinin devlet destekli olmasının nedeni, devlet tarafından uygulanmış olan sıfır faiz değeri üzerinden kullandırılmasıdır. Çiftçiler aldıkları devlet destekli hayvan kredisi için kredi dosya masrafı ve faiz oranı ödemesi yapmazlar. Sıfır faizli olarak sunulan devlet destekli hayvan kredisi 100 bin TL limite kadar talep edilir.

2021 Devlet Destekli Hayvan Kredisi Nereden Alınır?

2021 devlet destekli hayvan kredisi talep yeri, Ziraat Bankası kuruluşu olarak belirlenmiştir. 2021 yılında devlet hayvan alımı ve ağır kurma işlemleri için sunduğu % 0 faiz oranlı destek kredisini, Ziraat Bankasına yapılan başvurular sonucunda verir.

Ziraat Bankası sıfır faiz ile sunduğu 2021 devlet destekli hayvan kredisi için maksimum 100 bin TL değerine kadar sıfır faiz olanağı sunar. Kredinin 200 bin TL limite kadar talep edilmesi halinde Ziraat Bankası tarafından aylık % 0.16 değerinde faiz uygulaması yapılır. Ziraat Bankasından alınana devlet destekli hayvan kredisinin hesaplamalarına ilişkin bilgiler ise alt başlıktan öğrenilirler.

2021 Devlet Destekli Hayvan Kredisi Hesaplaması

2021 devlet yardımlı hayvan kredisi hesaplama verileri şu şekilde sıralanırlar:

 • Ziraat Bankasından alınan 100 bin TL limitli devlet destekli hayvan kredisi için hesaplanan maksimum vade süresi 60 ay olarak belirlenir.
 • 60 vade olanağı ile sunulan 100 bin TL limitli devlet destekli hayvan kredisi için hesaplanan aylık ödeme planı taksitleri ise 382 TL olarak belirlenir.

Bu hesaplamalar üzerinden çiftçilerin hayvan alımı ve ahır kurma işlemlerinde düşük aylık taksitler ve sıfır faiz olanağı kullanarak hayvan kredisinden yararlanmaları hedeflenmiştir. Hesaplaması yapılan sıfır faizli ve maksimum 100 bin TL limit değerinden devlet destekli hayvan kredisi başvuru evrakları hakkında bilgiler ise alt başlık içerisinden öğrenilirler.

2021 Devlet Destekli Hayvan Kredisi Başvuru Evrakları

2021 devlet yardımlı hayvan kredisi talep belgeleri şu şekilde sıralanırlar:

 • Çiftçiye ait nüfus cüzdanı,
 • Çiftçiye adına düzenlenmiş ÇKS, Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi,
 • İşletme alanı ve ağırı olan çiftçilerin ağır alanına ait kira sözleşmeleri veya tapu belgeleri,
 • Hayvancılık işletmesine ait 3 yıllık bilanço belgesi,
 • Gelir belgesi, 2021 devlet destekli hayvan kredisi başvuru evrakları olarak sıralanırlar.

Bu evraklar arasında yer alan işletmeye ait bilanço belgesi sadece hayvancılık işletmesi olan ve işletme adına kredi kullanımı ile hayvan satın almak isteyen çiftçilerden talep edilir. Bireysel olarak kredi kullanacak olan ve küçük ölçekli ağıra sahip olan çiftçiler bu evrağı iletmek zorunda olmayıp, ağır alanına ilişkin tapu veya kira sözleşmelerini Ziraat Bankasına teslim etmelidirler. Gerekli olan tüm evraklar ile Ziraat Bankası’na 2021 devlet destekli hayvan kredisi başvurusunun nasıl yapılacağı hakkında bilgiler alt başlık içerisinden öğrenilirler.

2021 Devlet Destekli Hayvan Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

2021 devlet yardımlı hayvan kredisi müracaatı için izlenen adımlar şu şekilde sıralanırlar:

 • Çiftçiler kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesine ziyaret sağlarlar.
 • Şube içerisinde kredi müşteri temsilcileri ile görüşmek amacıyla sıra edinilir.
 • Sıranın gelmesi ile şube kredi müşteri temsilcilerine, 2021 devlet destekli hayvan kredisi alımından yararlanılmak istendiği aktarılır.
 • İşlem ardından 100 bin TL limitli kredi alımı için gerekli olan nüfus cüzdanı, ÇKS belgesi, ağır alanı tapu veya kira sözleşmesi belgesi gibi ayrıntılı evrakların iletimi sağlanır.
 • Evrak iletimi ile kredinin 20 bin TL, 50 bin TL ve 100 bin TL tutarlarından hangisinin çekilmek istendiği ve 12 ay, 24 ay, 36 ay, 60 ay vade olanaklarından hangisinden yararlanılmak istendiği müşteri temsilcisine aktarılır.
 • Evrak iletimi ardından müşteri temsilcisinin çiftçilere sunduğu, ‘’ devlet destekli hayvan kredisi başvuru talep formu’’ eksiksiz şekilde doldurulur.
 • Form üzerine gelir, adres, iletişim bilgileri ve kimlik bilgileri gibi detaylar yazılıp, form altına tarih ve imza eklenip, müşteri temsilcisine teslim edilir.

Bu adımlar ile başvuru işlemleri tamamlanır. Başvuru ardından formda iletilen iletişim bilgisi, telefon numarası Ziraat Bankası tarafından aranarak, kredi sonucu hakkında bilgi aktarılır. Bildirim ile kredi onayı alan çiftçiler, kredi başvurusu sağladıkları Ziraat Bankası şubesine tekrar ziyaret gerçekleştirirler. Bu ziyarette nüfus cüzdanı ile şubeye giderek, maksimum 100 bin TL olarak talep edilen devlet destekli hayvan kredisi nakit tutarının teslim alımı gerçekleştirilir.